QUILLING DLA POCZĄTKUJĄCYCH – KSZTAŁTY PODSTAWOWE

Przygodę z quillingiem dobrze rozpocząć od poznania najprostszych kształtów jakie możemy uzyskać z pomocą igły. Jeśli opanujesz te kształty, będziesz w stanie wykonać wiele ciekawych prac. Przykłady na wykorzystanie kształtów podstawowych znajdziesz tutaj.

1. KÓŁKO

Ten kształt uzyskujemy przez zawinięcie paska i sklejeniu go przed ściągnięciem z igły.


 

2. LUŹNA SPIRALA, ZAMKNIĘTA

KSZTAŁT UZYSKUJEMY PRZEZ NAWINIĘCIA PASKA I ŚCIĄGNIĘCIE Z IGŁY PRZED KLEJENIEM. POZWALAMY SPIRALCE LEKKO SIĘ ROZWINĄĆ I NA KOŃCU SKLEJAMY


 

Z ZAMKNIĘTEJ, LUŹNEJ SPIRALKI MOŻESZ TAKŻE UZYSKAĆ WIELE INNYCH KSZTAŁTÓW NP: KWADRAT, TRÓJKĄT, PÓŁKSIĘŻYC, LISTEK. POEKSPERYMENTUJ ŚCISKAJĄC SPIRALKĘ W RÓŻNYCH MIEJSCACH I Z RÓŻNĄ SIŁĄ.


 

3. LUŹNA SPIRALA, OTWARTA

OTWARTĄ SPIRALKĘ OTRZYMUJEMY PO NAWINIĘCIU NA IGŁĘ BEZ KOŃCOWEGO KLEJENIA. TO WYJĄTKOWO PROSTY KSZTAŁT, ALE TAK JAK W PRZYPADKU SPIRALKI ZAMKNIĘTEJ, MOŻESZ STWORZYĆ PRZY JEGO POMOCY WIELE INNYCH. PONIŻEJ KILKA PRZYKŁADÓW:


 

4. BEEHIVE

"BEEHIVE", CZYLI PO POLSKU RÓJ PSZCZÓŁ :D, WYKONUJEMY W NASTĘPUJĄCYCH KROKACH:
1.SKŁADAMY PASEK CZTEROKROTNIE, TAK ABY UZYSKAĆ TAKIE ZAGIĘCIA JAK NA ZDJĘCIU NR 2
2. NASTĘPNIE ZACZYNAMY SKRĘCAĆ PASEK W MIEJSCU PIERWSZEGO ZAGIĘCIA, ZWIJANIE KOŃCZYMY KIEDY DOJEDZIEMY DO KOŃCA PASKA (ZDJĘCIE NR 4.)
3. CZYNNOŚĆ POWATARZAMY W KAŻDYM ZAGIĘCIU, KOŃCZYMY ZWIJANIE KIEDY DOJDZIEMY DO POPRZEDNIEGO ZAWIJASKA (ZDJĘCIE NR 5 I 6)
4. GOTOWE! TEN KSZTAŁT JEST WYJĄTKOWO CIEKAWY, JEŚLI SKRĘCIMY WIELE PASECZKÓW TĄ METODĄ. 
beehive tutorial
beehive tutorial


 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *