GRUDNIOWE KIERMASZE 2017

GRUDNIOWE KIERMASZE 2017

kiermasz, forum przestrzenie, kraków łał, filigreen, mamyfun

"Święta, Święta i po Świętach", tak zawsze mówiła moja kochana Babcia, tęskniąc tym samym, za magią wspólnego biesiadowania i rodzinnego odpoczynku. Gdyby mogła mnie dziś zobaczyć pewnie powiedziałaby "KIERMASZ, KIERMASZ I PO KIERMASZU" :D.

Późno, powiecie, na wspomnienia, już kilka kartek spadło z nowego kalendarza, ale naprawdę nie mogę się powstrzymać od podzielenia się moimi wrażeniami. Miałam okazję być, równolegle (tak, dokładnie w ten sam dzień) na dwóch zupełnie różnych kiermaszach i oba zostawiły we mnie miłe doświadczenie.

Pierwszy z nich odbył się w szkole moich dzieci. To wyjątkowa szkoła, wyjątkowa pod każdym względem. Każdy jest tutaj mile widziany i akceptowany. Nie było więc dla mnie zaskoczeniem, że kiermasz odbył się w rodzinnej atmosferze.

kiermasz, filigran, filigreen, waldorfska szkoła istota

Stragany uginały się pod wieloma pięknymi ozdobami. Większość to dzieła dzieci i nauczycieli. Największą furorę robiły autorskie "świeżaki", filcowane bombki oraz drewniany ludzik lego (rękodzieło jednego z rodziców).

szkoła waldorwska, istota, kiermasz
rękodzieło, kiermasz, szkoła waldorfska, istota

Całość kiermaszu zakończyła licytacja najciekawszych prac. Pełno było emocji, rozmów, muzyki, pysznego jedzenia i co najważniejsze rodzinnego ciepła!!! Było cudownie i dziękuję szkole "Istota" za ten wspólny czas.


Z kameralnej i niespiesznej atmosfery szkolnego kiermaszu wpadłam w prawdziwą lawinę. Energia, z wydarzenia w Forum Przestrzenie, na bardzo długo ze mną zostanie.

kiermash, forum przestrzenie, kraków łał

Kiermasz podzielony był na kilka stref, każda dotyczyła innej dziedziny. Byłi niezależni projektańci ubrań i sztuki użytkowej, super smaczne i wysokiej jakości jedzenie, krakowskie księgarnie oraz my, czyli Kraków ŁAŁ- strefa dziecięca. Specjalnie na tą okazję zaprosiłam "Leśne zwierzaki", które idealnie wpasowały się w dekorację pokoju dziecięcego.

filigreen, dekoracja, ozdoba pokoju dziecięcego, wall decor, quilling, wild animals, leśne zwierzątka

Zwierzaki i inne moje papierowe różności, umościły się na zaprzjaźnionym stoisku MamyFun.pl i Literkowego szaleństwa, było u nas bardzo kolorowo i różnorodnie.

kiermasz, forum przestrzenie, kraków łał, filigreen, mamyfun
kiermasz, forum przestrzenie, kraków łał, filigreen, mamyfun

Strefa Kraków ŁAŁ, pełna była cudownych dekoracji, poduszek, ubranek, starannie wyselekcjonowanych zabawek, książek i gier dla dzieci. Za każdym stanowiskiem stali twórcy, po drugiej stronie Kupujący, którzy cenią jakość, staranność i miłość w każdym z tych przedmiotów.

Dla mnie to był fantastyczny czas. Czas spotkania, radości z tworzenia, bycia ze sobą i niesamowitej inspiracji do działania. Wiem, że nieważne jest jak duży jest kiermasz, ważni są Ci, którzy potrafią docenić wysiłek i kunszt pracy twórców wszelkiej maści.

Dziękuję!!!
Blanka

 

źródło zdjęć: Istota, Kraków ŁAŁ, Mamyfun, Agnieszka Fiejka

2 komentarze

  1. Sylwia napisał(a):

    Ludzik Lego z drewna Suuuper😊 Twoje prace jak zawsze Piękne!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *